+18 label image
Czy masz ukończone 18 lat?
Treści prezentowane na stronie są przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?
Reklama

Przepis na shot BlowJob, który pije się bez użycia rąk!

Oto idealny przepis na niezapomnianą zabawę – wyjątkowy shot BlowJob - ten warstwowy shot to połączenie intensywnego smaku likieru kawowego, kremowej delikatności Baileys i puszystej bitej śmietany. Ale uwaga – tradycja mówi, że prawdziwe doznania smakowe tego drinka odkryjesz tylko wtedy, gdy wypijesz go... bez użycia rąk! Czy jesteś gotowy na wyzwanie i niepowtarzalne wrażenia? Przygotuj się na śmiech, dobrą zabawę i odrobinę szaleństwa. Wypróbuj nasz przepis i podziel się wrażeniami!
Warstwowy shot z likierem kawowym, likierem Baileys i bitą śmietaną.

Krótka historia jak powstał shot BlowJob

Shot BlowJob to bardzo popularny, imprezowy shot, który zyskał uznanie na całym świecie, głównie ze względu na swoją unikalną nazwę i sposób podawania. Podobno shot BlowJob pojawił się po raz pierwszy w latach 80. lub na początku lat 90. XX wieku. Jego pojawienie się często wiąże się z rosnącą popularnością kreatywnych i seksualnie sugestywnych nazw drinków w barach i klubach nocnych. Tego rodzaju nazewnictwo było częścią szerszego trendu w branży alkoholowej, mającego na celu przyciągnięcie uwagi klientów oraz stworzenie zabawnej i odważnej atmosfery w lokalach.

Nazwa BlowJob niewątpliwie przyciąga uwagę i jest dosyć bezpośrednim odniesieniem. Jednak najprawdopodobniej jest ona związana z tym, w jaki sposób tradycyjnie pije się ten shot. Otóż pije się go bez użycia rąk! Jest to ciekawy sposób na organizację kreatywnych zawodów podczas imprez. Zwłaszcza, że po wypiciu takiego shota pozostają "wąsy" z bitej śmietany - co jest finalnie dość zabawne.

Przepis na shot BlowJob

Poziom trudności: średni
Czas przygotowania: ok. 5-7 minut
Sprzęt: miarka barmańska, łyżka barmańska lub zwykła łyżka, rękaw cukierniczy (opcjonalnie)
Smak: intensywnie słodki, z dominującymi nutami kawy i kremowego likieru, zakończony delikatną bitą śmietaną
Kaloryczność: ok. 100-120 kalorii
Liczba porcji: 1
Sposób podania: w kieliszku do shotów

Reklama

Składniki na shot BlowJob

  • 1/3 kieliszka (ok. 10 -15 ml) likieru kawowego np. Kahlua lub domowy likier kawowy
  • 1/3 kieliszka (ok. 10 -15 ml) likieru Baileys
  • bita śmietana na wierzch

Jak przygotować shot BlowJob?

  • Shot BlowJob jest warstwowy, zatem na spód kieliszka wlewamy likier kawowy.
  • Następnie delikatnie na górę likieru kawowego, przy pomocy łyżki barmańskiej lub odwróconej zwykłej łyżki, wlewam likier Baileys, aby utworzyć kolejną warstwę.
  • Na górę układamy za pomocą łyżki lub rękawa cukierniczego - bitą śmietanę.
  • Podajemy pamiętając, że tradycyjnie shot BlowJob pije się bez użycia rąk :)
Reklama

Pomysł na imprezową zabawę - sztafeta

Jeśli chcesz wykorzystać ten shot do ciekawej zabawy podczas organizowanej imprezy, zorganizuj...sztafetę! W tym celu podziel uczestników na kilka równych grup (minimum 2 grupy), najlepiej jeśli grupy nie mają więcej niż 7 osób. Przygotuj odpowiednią ilość shotów (czyli tyle ilu uczestników weźmie udział w zabawie) i ustaw je w rządkach na stolikach (na każdym stoliku powinno stać tyle shotów ile osób liczy grupa). Stolików powinno być tyle co grup. Zasady zabawy polegają na tym, że uczestnicy po sygnale startowym pojedynczo podchodzą do stolika i bez użycia rąk próbują wypić shota - nie rozlewając go. Po powrocie do grupy do wypicia shota startuje kolejna osoba. Wygrywa ta drużyna, w której uczestnicy najszybciej wypili wszystkie shoty. Każdy uczestnik shota pije tylko raz. Na zakończenie zabawy super pomysłem będzie wspólne zdjęcie - wszyscy z "wąsami" z bitej śmietany - będzie to z pewnością ciekawa pamiątka. Szczególnie ciekawy pomysł na imprezę z okazji wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego.

RedakcjaAnia Malczewska
Redakcja
Ania Malczewska
redaktor Drinkownia
Reklama
Reklama