Reklama

Shot Bazooka - shot o smaku gumy balonowej

Cofnij się w czasie i zanurz w barwnej erze lat 80. i 90. z kultowym shotem Bazooka Joe. Idealne i nieco egzotyczne połączenie likieru bananowego, niebieskiego Curacao oraz likieru Baileys tworzy kompozycję smakową podobną do popularnej wówczas gumy do żucia. Wyobraź sobie przestrzeń pulsującą jaskrawymi kolorami retro, udekorowaną plakatami, starymi zabawkami, a nawet klasycznymi komiksami. W tle rozbrzmiewają hity sprzed dekad, tworząc idealną atmosferę dla nostalgi.
Kremowy, lekko niebieski shot Bazooka Joe, z neonowym tłem

Skąd nazwa Bazooka Joe?

"Bazooka Joe" to kultowa marka gumy do żucia, znana z charakterystycznych opakowań z komiksami przedstawiającymi przygody tytułowego Bazooka Joe i jego przyjaciół. Guma ta zyskała dużą popularność, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i stała się ikoną amerykańskiej popkultury. Jej rozpoznawalność i nostalgia związana z marką stały się inspiracją dla barmanów do stworzenia shotu, który odzwierciedlałby zarówno nazwę, jak i słodki smak gumy. Shot "Bazooka Joe" często cechuje się pastelowym, niebieskawym kolorem oraz słodkim, owocowym smakiem, mającym naśladować smak gumy do żucia. Aby uzyskać ten efekt wykorzystuje się składniki takie jak likier bananowy, blue curacao, likier Irish - i inne ich odpowiedniki. Shot ten stał się bardzo popularny w barach, szczególnie wśród młodszych konsumentów, którzy doceniali jego zabawny charakter i nawiązanie do dzieciństwa. Jego słodki smak sprawia, że jest on łatwiejszy do spożycia niż niektóre inne, bardziej tradycyjne shoty. "Bazooka Joe" często jest serwowany jako zabawny element imprez czy tematycznych wieczorów w barach, wykorzystując nostalgię i zabawę jako kluczowe elementy atrakcji.
Reklama

Przepis na shot Bazooka Joe

Poziom Trudności: łatwy
Czas Przygotowania: 3-5 minut
Sprzęt: shaker, miarka barmańska
Smak: słodki, owocowy
Kaloryczność: ok. 147 kalorii
Liczba porcji: 1
Sposób podania: kieliszek do shotów

Składniki shota Bazooka Joe

  • 15 ml likieru Baileys
  • 15 ml likieru Curacao
  • 15 ml likieru bananowego
  • lód

Sposób przygotowania shota Bazooka Joe

  1. Do shakera wsypujemy lód, a następnie wlewamy wszystkie składniki.
  2. Mocno wstrząsamy, aż na zewnętrznej ściance shakera pojawi się mgiełka (to oznacza, że składniki się dobrze schłodziły).
  3. Przelewamy do kieliszka i od razu podajemy.

Alternatywne wersje podania shota Bazooka Joe

Reklama

Alternatywne sposoby podania shota "Bazooka Joe" mogą dodać twistu i odmiany do tradycyjnego sposobu serwowania. Po pierwsze możemy dostosować kieliszki. Shota można serwować w małych, przezroczystych plastikowych kubeczkach, co może być szczególnie praktyczne na imprezach plenerowych lub dużych zgromadzeniach. Inną opcją jest użycie ozdobnych kieliszków do shotów, które dodadzą elegancji i unikalności. Mogą być też kieliszki z kolorowymi brzegami, albo z tematycznymi nadrukami. Można również eksperymentować z dekoracjami - na przykład, obramowanie wierzchu szklanki kolorem odpowiadającym jednemu ze składników drinka (wówczas maczamy brzeg w soku z cytryny i np. w cukrze zabarwionym barwnikiem). Ciekawym pomysłem jest dodanie małej, jadalnej dekoracji, takiej jak skórka cytrusowa czy kawałek banana. W celu podkreślenia imprezowego charakteru shota warto kieliszki ozdobić kolorowymi parasolkami lub przypiąć ciekawe karteczki (np. z imionami gości lub śmiesznymi sentencjami) za pomocą kolorowych klipsów. Alternatywnie można też shota Bazooka Joe nie mieszać, wówczas likiery lejemy warstwowo w kolejności: Curacao, likier bananowy i Baileys.

Reklama

Dzięki temu shot będzie się ładnie prezentował. Te alternatywne metody podania nie tylko zwiększają atrakcyjność wizualną shota, ale także oferują gościom różnorodność doświadczeń smakowych i estetycznych.

Impreza tematyczna z shotem Bazooka Joe

Organizując imprezę tematyczną z wykorzystaniem shota "Bazooka Joe", możesz zabrać gości w podróż do Ameryki lat 80. i 90. Przestrzeń można udekorować w stylu retro, z jaskrawymi kolorami, plakatami i kolorowymi neonowymi światełkami, a także elementami nawiązującymi do kultury tamtych czasów, jak stare zabawki czy komiksy. Możesz wykorzystać plakaty z popularnych filmów i seriali tamtych czasów, np. "Powrót do Przyszłości", "Stranger Things", "Dynastia", stare zabawki i gry, takie jak Tamagotchi, Game Boy, czy konsola Nintendo, a także kasety VHS i walkmany. Muzyka z tamtych dekad stworzy idealne tło. Przykładowe tytuły, jakie możesz wykorzystać to: Michael Jackson - "Thriller", Madonna - "Like a Virgin", Whitney Houston - "I Wanna Dance with Somebody", Spice Girls - "Wannabe", Backstreet Boys - "I Want It That Way", czy Bon Jovi - "Livin' on a Prayer".

Reklama

Możesz także stworzyć strefę zabaw z konsolami do gier wideo z lat 90. i kącik fotograficzny z rekwizytami retro. Zaproszenia mogą zachęcać gości do przebrania się za postacie z popularnych wówczas seriali czy filmów. Konkursy na najlepszy strój retro lub wykonanie hitu z lat 90. na karaoke, wraz z tematycznymi nagrodami, dodadzą dodatkowego ducha zabawy. Tak zaplanowana impreza zapewni gościom wspaniałą zabawę, łącząc kreatywność, trochę nostalgii i niezapomniane chwile.

Bazooka Joe, to ciekawy drink, będący wspomnieniem lat 80. i 90. Połączenie likieru bananowego, Curacao i Baileys, które w smaku przypomina gumę, stanowi słodką i oryginalną kompozycję. Z pewnością stanie się ciekawą pozycją podczas imprez, a także balów czy przyjęć tematycznych. Łatwość przygotowania pozostawia bardzo dużo przestrzeni do kreatywnej dekoracji. Warto dodać mu nieco kolorów. Taka prezentacja wraz z unikalnym smakiem z pewnością spodoba się gościom, zwłaszcza młodszym.

Reklama
RedakcjaAnia Malczewska
Redakcja
Ania Malczewska
redaktor Drinkownia
Reklama
Reklama