Reklama

Kociołek Panoramixa - magiczna mikstura studentów

Kociołek Panoramixa, mikstura doskonale znana chyba wszystkim studentom, to mieszanina różnych alkoholi: wódki, piwa, taniego szampana lub wina, dosmaczona sokiem owocowym i podbita napojem energetycznym. Dosłownie wybuchowa mieszanka, która niezwykle szybko uderza do głowy (stąd zapewne nazwa), a tym samym rozkręca niejedną studencką imprezę. Przepisem dzielimy się informacyjnie, spożycie na własne ryzyko :)!
Kociołek Panoramixa przedstawiony jako fikcyjny kociołek nad tłumem bawiących się studentów

Skąd nazwa Kociołek Panoramixa?

Drink Kociołek Panoramixa to wyjątkowa propozycja dla miłośników mocnych, imprezowych eksperymentów. Nazwa nawiązuje do legendarnego druida Panoramixa z popularnej serii komiksowej o Asteriksie, znanego z tworzenia magicznego napoju, który dawał nadludzką siłę tym, którzy go spożywali. Oczywiście, nasz Kociołek Panoramixa nie udziela nadludzkich mocy, ale jest równie mocny i wybuchowy jak jego komiksowy odpowiednik. Z uwagi na mieszaninę różnych, głównie tanich alkoholi stał się ulubieńcem studentów. Przewrotna nazwa tylko wzmacnia jego popularność, wszak napój magiczny piją tylko odważni. Stąd Kociołek Panoramixa stał się jednym z ulubionych wyborów na imprezy studenckie, ogniska, czy przyjęcia sylwestrowe dla studentów.
Reklama

Przepis na Kociołek Panoramixa

Poziom trudności: łatwy
Czas przygotowania: ok. 5 minut
Sprzęt: duży garnek (kociołek)
Smak: mocno alkoholowy z owocowym akcentem
Kaloryczność: ok. 133 kcal na porcję drinka (150 ml), ok. 44 kcal na porcję shota (50 ml)
Liczba porcji: ok. 33 drinków po 150 ml lub 100 shotów po 50 ml
Sposób podania: można podawać jako drink lub shot

​​

Składniki na Kociołek Panoramixa

  • 1 l wódki
  • 1,5 l piwa (3 puszki)
  • 1 l taniego szampana lub wina najlepiej musującego
  • 0,5 l syropu malinowego lub inny owocowy
  • 1 l napoju energetycznego
  • opcjonalnie woda do rozcieńczenia, jeśli chcemy nieco łagodniejszą wersję

Sposób przygotowania Kociołek Panoramixa

  1. W odpowiednio dużym garnku (kociołku) umieszczamy wszystkie składniki i delikatnie mieszamy do ich połączenia.
  2. Następnie rozlewamy do szklanek lub kieliszków (można pić jako drink, można pic jako shot).
Reklama

Kim był Panoramix?

Panoramix to postać fikcyjna, druid występujący w serii komiksów o Asteriksie, stworzonych przez René Goscinnego i Alberta Uderzo. Jest on mędrcem galijskiej wioski (druidem), jedynym, który zna sekret magicznego napoju dającego nadludzką siłę. Jego napój pomaga mieszkańcom wioski w obronie przed Rzymianami, stając się kluczowym elementem wielu przygód Asteriksa i Obeliksa.

W komiksach, magiczny napój przygotowywany przez Panoramixa jest tajemnicą strzeżoną przez druidów. Składniki są nieznane, ale efekty są spektakularne - każdy, kto go wypije, zyskuje ogromną siłę i wytrzymałość. Napój jest symbolem mądrości i umiejętności Panoramixa, a także integralną częścią kultury i historii wioski Galów.

Wykorzystując nazwę Kociołek Panoramixa dla tego drinka, nawiązujemy do tej kultowej postaci i jej niezwykłego napoju. Chociaż nasza wersja nie zawiera tajemniczych składników i nie daje nadludzkiej siły, jest równie niezwykła i pełna charakteru, idealna do rozkręcenia każdej imprezy. To mieszanka dla odważnych, której efekty - podobnie jak w przypadku napoju Panoramixa - mogą być zaskakujące, ale też niebezpieczne.

Reklama

Kociołek Panoramixa a zdrowie

Uwaga: spożycie na własne ryzyko Drink Kociołek Panoramixa zawiera wysoką zawartość alkoholu i jest mieszanką różnorodnych składników alkoholowych, co może być obciążające dla zdrowia. Z tego powodu, konieczne jest przestrzeganie szczególnej ostrożności podczas jego spożywania. Mieszanka zawiera wódke, piwo, tanie wino lub szampan oraz napój energetyczny, co stanowi potencjalne ryzyko nadmiernego spożycia alkoholu. Nadmierne spożycie może prowadzić do szybkiego nietrzeźwienia, dezorientacji, a nawet zagrożenia zdrowotnego. Pamiętaj, że spożycie alkoholu powinno być zawsze rozważne.

RedakcjaAnia Malczewska
Redakcja
Ania Malczewska
redaktor Drinkownia
Reklama
Reklama